تهران، شادآباد، خیابان 17 شهریور، خیابان جوشن، پلاک 8 و 10
شنبه - چهارشنبه / 8 صبح الی 7 شب

دستگاه تراش CNC

دستگاه تراش  LF1600 / LF1600M 
دستگاه تراش
حداکثر قطر کارگیر : 370 میلی متر
حداکثر قطر ماشین کاری : 260 میلی متر
حداکثر طول ماشین کاری : 165 میلی متر
کورس حرکتی محور X :  میلی متر 140
کورس حرکتی محور Z :  میلی متر 165
سرعت اسپیندل : rpm 4500
سایز سه نظام : 6 اینچ
نوع کنترلر : Fanuc Oi – TF

ماشین ابزاری است،که برای تراشیدن و شکل‌دهی به قطعات چوبی و فلزی معمولاً دوار به کار می‌رود. به دلیل تولید اقتصادی با دقت بالا و کیفیت دستگاه تراش را در فرم‌ها و شکل‌های مختلفی می‌سازند اکثر قطعات ماشین‌آلات دارای مقاطع دایره‌ای بوده و قابل تولید با ماشین تراش می‌باشند و از طرفی به منظور ارزان بودن و سرعت بالای تراشکاری نسبت به سایر روش‌ها استفاده از ماشین تراش یک روش معمول و پر استفاده در صنعت می‌باشد.


وظیفه اصلی ماشین تراش تغییر در اندازه قطعات، فرم آنها، پرداخت‌کاری قطعات با یک یا چند عمل برش با تنظیم رنده تراش است. با سوار کردن دستگاه‌های یدکی روی ماشین‌های تراش دامنه فعالیت  گسترش پیدا کرده بطوریکه می‌توان بوسیله آنها عملیات مختلفی انجام داد مثلاً با قرار دادن ابزارهایی مانند برقو، قلاویز و مته عملیاتی چون برقوکاری، قلاویززنی و سوراخکاری روی ماشین تراش بسادگی انجام‌پذیر می‌باشد.
بطور کلی اصول اساسی ماشین‌های تراش بر مبنای عمل فلز تراش پایه‌گذاری شده‌است و نیز عمل فلز تراشی با ماشین‌های تراش سبب برداشت براده توسط لبه برش دنده و حرکت براده‌ها در طول سطح براده رنده می‌باشد. در تمام عملیات فلز تراشی مانند تراشکاری، سوراخکاری، فرزکاری و یا اره کاری براده تولید خواهد شد. در این حالت نیرویی برابر بیست تن بر اینچ مربع وارد می‌شود، که این مقدار نیروی زیاد باعث کشش و تغییر فرم فلز و میز ایجاد حرارت می‌شود و حرکت براده در طول سطح برش سبب اصطکاک شده و این مقدار اصطکاک در لبه برش رنده تولید حرارت می‌کند.که این خود یک عامل مهم در هنگام براده برداری است. دستگاه‌های تراش CNC دستگاه‌های با کنترل CNC‌ هستند که ارزش کاری زیادی به دلیل قابلیت کنترل و فرم‌دهی CNC دارند.