تهران، شادآباد، خیابان 17 شهریور، خیابان جوشن، پلاک 8 و 10
شنبه - چهارشنبه / 8 صبح الی 7 شب

لوله سیلندری

لوله سیلندری چیست؟

لوله سیلندری به لوله ای گفته می شود که از جنس فولاد بوده و از دو آلیاژ ساخته می شود، عمدتاً این لوله در مصارف صنعتی به شدت مورد کاربرد و استفاده قرار می گیرد و می توان گفت که خواص و مشخصات مکانیکی قابل توجهی را می تواند ارائه دهد. به همین دلیل، خرید این نوع لوله به مراتب مقرون به صرفه است. نکته ای که وجود دارد، این است که اگر لوله سیلندری را از مراکز معتبری خریداری نکنید، قطعاً در کوتاه مدت شما را با مشکلاتی اعم از شکستگی روبرو خواهد کرد. به همین دلیل، ما قصد داریم در ادامه بیشتر به این موضوع بپردازیم.

لوله سیلندری دسته بندی لوله های فولادی قرار می گیرد. برای ساخت این لوله از آلیاژ ST52 و ST37استفاده می کنند و می توان گفت از لحاظ ضخامت، بسیار متفاوت بوده و معمولاً هر میزان ضخامت فشار خاصی را تحمل می کند. در مورد نیروی کشسانی لوله‎های سیلندری، باید بدانید که میزان کربن استفاده شده در لوله می تواند این نیرو را مشخص کند. خاطر نشان می کنیم که چنانچه کارخانه تولید کننده از آلیاژ بی کیفیت و نامرغوبی استفاده کند، شکستگی در برابر فشار اولین عیب و ایرادی است که می توان روی این لوله گذاشت. برای اینکه این لوله بتواند در برابر ضربه و اسید مقاومت و دوام خود را به رخ بکشد، آن را عایق سازی کرده و این گونه شما را به خریدی مقرون به صرفه دعوت می کند.

سطح داخلی لوله های سیلندری کاملاً صاف و براق است و برای اینکه در برابر خوردگی مقاوم باشد، از آبکاری کروم کارخانه سازنده استفاده می کند. به هر حال، می توان گفت این نوع لوله را به خاطر ضخامت بالایی که دارد امروزه در بازار می شناسند و در برابر هرگونه نشتی هم بسیار مقاوم و بادوام است.

مشخصات مکانیکی لوله سیلندری

خالی از لطف نیست که در مورد مشخصات مکانیکی لوله سیلندری هم اطلاعاتی را ارائه دهیم؛ چراکه به هر حال، به دانش فنی شما در این زمینه قطعاً اضافه خواهد شد. در ابتدا باید گفت که این نوع لوله ها در ضخامت هایی بین ۶۰ الی ۲۳۰ میلی متر ساخته می شوند، طول لوله هم 6 الی 8 متر و در مورد قطر درونی لوله هم می توان گفت که ۵۰ الی ۲۰۰ میلی  متر کاملاً متغیر است. توجه داشته باشید که این مشخصات اگر کاهش یا افزایش پیدا کنند، قطعاً روی ساختار لوله تأثیر واضح خود را خواهند گذاشت.

طراحی لوله های سیلندری به این شکل است که می توانند در مقابل ضربات بسیار بادوام و مقاوم عملکرد خود را به نمایش بگذارند. اگر به دنبال لوله ای هستید که در درازمدت بدون خرابی بتواند کار کند، قطعاً این مدل لوله بهترین گزینه ای است که می توانید انتخاب کنید.

در مورد انعطاف پذیری این لوله هم حقیقتاً هرچقدر که بگوییم، کم گفته ایم؛ چراکه در بین سایر لوله ها تک است. اگر شما لوله سیلندری را از منبع خوب و موثقی خریداری کنید، قطعاً در درازمدت کارایی این محصول شما را شگفت زده خواهد کرد. این لوله با این مشخصات و خواص، قطعاً خرید آن مقرون به صرفه و اقتصادی برآورد می شود.

 

مزایای استفاده از لوله سیلندری

حقیقتاً به دلیل مزایایی که لوله سیلندری دارد، امروزه در صنعت کاربرد آن به شدت مورد توجه قرار گرفته است. این نوع لوله بهترین گزینه برای جذب انرژی کمتر است. مزیت مهم دیگر هم این است که اصطکاک بسیار کمی را می توان از لوله سیلندری به صورت انتظار داشت. ناگفته نماند که از لحاظ وزنی هم بسیار کم وزن بوده و این هم خود یکی دیگر از مزایایی است که می توان بیان کرد. داستان به همین جا ختم نمی شود؛ چراکه حمل و نقل این نوع لوله هم بسیار آسان و بدون دردسر است و ناگفته نماند که از استحکام و خاصیت ضربه پذیری بسیار خوبی هم برخوردار است.

هدف استفاده از لوله سیلندری

صنعت امروز هدف استفاده از لوله سیلندری را به این شکل بیان می کند که این نوع لوله به شدت کارآمد بوده و برای حمل روغن سیال بهترین گزینه به شمار می آید. به این دلیل که در هنگام حمل روغن، نیروی فشار کاملاً به صورت مساوی به پیرامون لوله پخش می شود و این مهم ترین هدف استفاده از این نوع لوله در صنعت است. البته موضوع تنها همین نیست؛ چراکه برای ساخت این نوع لوله لازم نیست مواد زیادی صرف شود و برای بیشتری سطح مقطع، کمترین مواد هم جوابگو است.

کاهش اصطکاک خود یکی دیگر از موضوعاتی است که در بین اهداف استفاده از این لوله جای می گیرد. کم بودن اصطکاک باعث می شود تا خوردگی کمتری را بتوان از این لوله انتظار داشت. در مقایسه با دیگر لوله های کاربردی در صنعت، این مدل بیشترین قابلیت خم شدگی را از خود نشان می دهد. البته ناگفته نماند که عایق کاری لوله هم خود باعث تمایز این لوله نسبت به دیگر لوله های مورد استفاده در صنعت شده است.

قیمت و خرید لوله سیلندری

قیمت لوله سیلندری بر اساس کیفیت مواد اولیه آن سنجیده می شود، هرچقدر مواد اولیه مورد کاربرد مرغوبیت بیشتری داشته باشد، طبیعتاً شما نمی توانید هزینه کمتری را برآورد کنید. نکته بعدی هم نرخ ارز است که متأسفانه روی قیمت لوله تأثیر واضحی می گذارد. البته داستان به همین جا ختم نمی شود؛ زیرا میزان عرضه و تقاضا هم جزء عوامل مؤثر روی قیمت این محصولات به شمار می آید که باید مورد بررسی و توجه قرار داد.

توجه داشته باشید که اگر شما این محصول را به صورت آنلاین و اینترنتیخریداری کنید، با قیمت مناسب تر و معقولانه تری روبرو خواهید شد؛ چراکه هزینه‎ای بابت واسطه و دلال را لازم نیست پرداخت کنید؛ همچنین می توانید قبل از خرید با مشاورین و کارشناسان ما در این مجموعه هم در ارتباط باشید.

انواع لوله سیلندری

سخن پایانی

در مورد خواص، مزایا و هدف استفاده از لوله سیلندری به صورت مختصر ولی مفید که خارج از حوصله کاربر نباشد، با شما کاربران عزیز صحبت کردیم. همان طور که گفته شد، شما اگر این محصول را از فروشگاه معتبری تهیه کنید، در دراز مدت، لوله های و مقاوم و کارآمدی هستند. در این بین، پارس کانینگ یک گزینه هوشمندانه و آگاهانه است که شما را بابت انتخابی که دارید در طولانی مدت پشیمان نخواهد کرد.

سؤالات متداول

لوله فولادی سیلندری از چند آلیاژ به دست می آید؟

دو آلیاژ به نام هایST52 و ST37

برای مقاوم سطح داخلی لوله سیلندری از چه راه حلی می توان استفاده کرد؟

آبکاری کروم سخت

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید